Akademie

Akademie

Akademie

Prestasies / Achievements 2014:

Matrieks: 100% slaagsyfer 11 uit afgelope 12 jaar

Matrieks 2013: 5 A-gemiddeldes

EXPO: Marco Kirsten won silver and Leon Schreiber won bronze at National EXPO in Boksburg.

Afrikaans Olimpiade: Robin Dunbar, Bronwyn Louser en Krisjan Fourie (2e in Wes-Kaap) onder top 100 in SA.

Verbruikerstudie-olimpiade: Elanie van Schalkwyk onder top 100 in Suid-Afrika

Math Rocks Competition: Two bronze medals (individual – Henlo Smit, Madeline Kriel), one silver medal (pairs - Tanja Barnard and Karla van Lill) and one gold medal (groups - Vian vd Westhuizen, Elrencia Carinus, Nicole Teixeira, Leon Erasmus)

Landswye Wêreldkennis Olimpiade: Matylda Odachowska eindig eerste onder die senior BD’s en Madeline Kriel eerste onder die juniors BD’s

Vakonderwyser / Subject Teachers:

Afrikaans: Me L van Schalkwyk (vakhoof), Me M Stoman, Me L Crafford, Me N van der Walt

English: Mrs G Saayman (subject head), Mrs R Nolte, Mrs B Hamman, Mr A Albertyn

Wiskunde: Me J van Aardt (vakhoof), Me S Meyer, Me D van Niekerk, Me A Augustyn, Mnr M Retief, Me C du Toit, Me I Terblanche, Mnr K Meyer

Fisiese Wetenskappe: Me J van Aardt (vakhoof), Mrs C du Toit

Life Sciences: Mrs I Terblanche, Mrs S Meyer (subject head),

NW/NS: Mev S Meyer (vakhoof), Me C du Toit, Mnr K Meyer, Me A Augustyn

Tegnologie: Mnr W Stoman (vakhoof), Mnr C Cloete

IGO: Mnr W Stoman

Business Studies: Mr W Matthys (vakhoof), Mnr C van Niekerk

Rekeningkunde: Mnr J P Terblanche

EBW/EMS: Mnr W Matthys (vakhoof), Mnr J P Terblanche, Mnr C Cloete

Verbruikerstudie: Me M Geldenhuys

Toerisme: Mnr M van der Vyver

Geography: Miss A Odendaal

MSW/HSS: Mnr M van der Vyver (vakhoof), Mnr A Albertyn, Me N vd Walt

Skeppende Kunste: Me N van der Walt, Mnr M Olivier, Me L Crafford

Lewensoriëntering: Mnr A Albertyn (vakhoof), Me A Odendaal, Mnr C van Niekerk, Mnr C Cloete, Me D van Niekerk

RTT/CAT: Mev R Schutte

IT: Mnr D Cook

Dinaledi: Me C du Toit

Rekenaargebruik (gr 8, 9): Mev R Schutte

 

Top10

2019

Tweede Kwartaal

Graad 8 / Grade 8

1 de Kock Elza  91,5
2 Gouws  Amanda  89,4
3 Walele Safana 85,4
4 Beukes  Jumeri 83,9
5 Beukes  Johané 82,5
6 Pretorius Anna 82
7 Mcdillon Lakeasha 77
7 De Villiers  Cobus 77
8 Meyer Sabrina  76,4
9 Dunn John Henry 75,3
10 Van Wyk Mischa 74,4

 

Graad 9 / Grade 9

1 Vermeulen Elmarie 90,4
2 Louw Zoë 89,5
3 Venter Adéle 87,5
4 Fourie Janco 87
5 Retief Janru 86,3
6 Van Lill Leani 85,4
7 van der Mescht Liezel 83,3
8 Pratt Cara 82,7
9 Du Plessis Ché 81,7
10 Bezuidenhout Nerine 80,5

 

Graad 10 / Grade 10 

1 De Kock George 87
2 Retief Marnél 85,8
3 Scott Gabriella 83,8
4 Vorster Schalk 80,7
5 Madden Nicole 80,2
6 Elliot Micheala 80
7 Lötz Karla 79
8 Greeff Vincent 78,6
9 Gouws  Annake 76,2
10 Hendriks Daryll 74,2

 

Graad 11 / Grade 11 

1 Fourie Fiona 88,5
2 Crafford Gemma 87
3 Daniels Jemimah 86,9
4 Vermeulen Leonie 80,8
5 Swart Malica 79,7
6 Nefdt Raphael 78,5
7 Neethling Liebe 77,5
8 Bezuidenhout  Karel 76,8
9 Rossouw Pieter-Jan 76,2
10 Arends Suzette 76

 

Graad 12 / Grade 12

1 Wessels Sunet 90,5
2 Vlok  Marié 87,2
3 Van Schalkwyk Mardene 85,2
4 Albertyn Jessica 83,7
5 Hoffman Jeandri 79,5
6 Minnie Robyn 78,5
7 Leuvennink Marguerite 77
8 October Tamsyn 76,3
9 Oosthuysen Cameron 76,2
10 Retief MG 74,3