Akademie

Akademie

Akademie

Prestasies / Achievements 2014:

Matrieks: 100% slaagsyfer 11 uit afgelope 12 jaar

Matrieks 2013: 5 A-gemiddeldes

EXPO: Marco Kirsten won silver and Leon Schreiber won bronze at National EXPO in Boksburg.

Afrikaans Olimpiade: Robin Dunbar, Bronwyn Louser en Krisjan Fourie (2e in Wes-Kaap) onder top 100 in SA.

Verbruikerstudie-olimpiade: Elanie van Schalkwyk onder top 100 in Suid-Afrika

Math Rocks Competition: Two bronze medals (individual – Henlo Smit, Madeline Kriel), one silver medal (pairs - Tanja Barnard and Karla van Lill) and one gold medal (groups - Vian vd Westhuizen, Elrencia Carinus, Nicole Teixeira, Leon Erasmus)

Landswye Wêreldkennis Olimpiade: Matylda Odachowska eindig eerste onder die senior BD’s en Madeline Kriel eerste onder die juniors BD’s

Vakonderwyser / Subject Teachers:

Afrikaans: Me L van Schalkwyk (vakhoof), Me M Stoman, Me L Crafford, Me N van der Walt

English: Mrs G Saayman (subject head), Mrs R Nolte, Mrs B Hamman, Mr A Albertyn

Wiskunde: Me J van Aardt (vakhoof), Me S Meyer, Me D van Niekerk, Me A Augustyn, Mnr M Retief, Me C du Toit, Me I Terblanche, Mnr K Meyer

Fisiese Wetenskappe: Me J van Aardt (vakhoof), Mrs C du Toit

Life Sciences: Mrs I Terblanche, Mrs S Meyer (subject head),

NW/NS: Mev S Meyer (vakhoof), Me C du Toit, Mnr K Meyer, Me A Augustyn

Tegnologie: Mnr W Stoman (vakhoof), Mnr C Cloete

IGO: Mnr W Stoman

Business Studies: Mr W Matthys (vakhoof), Mnr C van Niekerk

Rekeningkunde: Mnr J P Terblanche

EBW/EMS: Mnr W Matthys (vakhoof), Mnr J P Terblanche, Mnr C Cloete

Verbruikerstudie: Me M Geldenhuys

Toerisme: Mnr M van der Vyver

Geography: Miss A Odendaal

MSW/HSS: Mnr M van der Vyver (vakhoof), Mnr A Albertyn, Me N vd Walt

Skeppende Kunste: Me N van der Walt, Mnr M Olivier, Me L Crafford

Lewensoriëntering: Mnr A Albertyn (vakhoof), Me A Odendaal, Mnr C van Niekerk, Mnr C Cloete, Me D van Niekerk

RTT/CAT: Mev R Schutte

IT: Mnr D Cook

Dinaledi: Me C du Toit

Rekenaargebruik (gr 8, 9): Mev R Schutte

 

Top10

2018

Eerste Kwartaal

Graad 8 / Grade 8

1 Louw Zoë 90,5
2 Vermeulen Elmarie 89,9
3 Du Plessis Ché 88,8
4 Venter Adéle 88,1
5 Fourie Janco 87,5
6 Van Lill Leani 85,9
7 Retief Janru 85,5
8 van der Mescht Liezel 84,2
9 Krause Linke 81,3
10 Jacobs Anisha 79,9

 

Graad 9 / Grade 9 

1 Pratt Lynelle 87,9
2 Vorster Schalk 86,5
3 Retief Marnél 85,1
4 Gouws Annake 81,7
5 De Kock George 81,1
6 Lötz Karla 80,9
7 Simons Erin 79,6
8 Elliot Micheala 79,0
9 Hendriks Daryll 78,9
10 Van Rooyen Alison 78,3

 

Graad 10 / Grade 10 

1 Crafford Gemma 90,2
2 Daniels Jemimah 89,3
3 Fourie Fiona 87,7
4 Jordaan Mari 84,3
5 Bezuidenhout Karel 83
6 Swart Malica 82,5
7 Neethling Liebe 82
8 Vermeulen Leonie 81,3
9 King  Anene 81
10 Rossouw Pieter-Jan 80,3

 

Graad 11 / Grade 11

1 Wessels Sunet 91,3
2 Minnie Robyn 86
3 Vlok Marié 85,8
4 Van Schalkwyk Mardene 83,2
5 Oosthuysen Cameron 83
6 Albertyn Jessica 82
7 Coetzee Ruchelle 81,7
8 Leuvennink Marguerite 79,8
9 Theron Francois 79
10 Kleynhans Anke 78,7

 

Graad 12 / Grade 12

1 Lindie Pieterse 91,5
2 Jordaan  Simòn 89,3
3 Bezuidenhout Anja 86,33
4 Kleynhans Dé-Mari 83,8
5 Wyngaard  Tatum 83,7
6 Tromp Francois 81,5
7 Jameson Talitta 80,7
8 Klink Nolene 79,2
8 Crafford  Nielle 79,2
9 Moosmann Oscar 79
10 Davids Britney 78,8