Belangrike Datums

BELANGRIKE DATUMS /

IMPORTANT DATES

 

DATUMLYS 2020

 

1ste Kwartaal 2020 

1st Term 2020



 

 

DATUM DAG                                 AKTIWITEIT                          PLEK

JANUARIE

08 Woensdag Matriekuitslae van 2019 (11h00)  HSB
08-10

Woensdag

- Vrydag

Matriekraadkamp - Back 2 Basics Grabouw

13

Maandag

SKOLE OPEN vir onderwysers

Graad 8 Oriëntering Begin

 

 

 

 

 

 

 

 

HSB

 

 

 

 

Heldersig Koshuis

14 Dinsdag Graad 8 en Ouer Inligtings Vergadering (12h00) HSB Skoolsaal
15 Wednesday

SCHOOLS OPEN for learners at 08h00

HSB
16 Thursday

Athletics: Interhouse (15h00 - 18h00)

Cum Laude Evening (18h30)

HSB
17 Vrydag Kleure Atletiek (07h00 - 14h00) HSB
19 Sondag Graad 8 Josua Uitreik  
20 Maandag Gr 12 Graaddag HSB
21 Tuesday

Gr 11 Grade day

General Parents Meeting (Gr9 - Gr12)

HSB

22 Woensdag

Gr 10 Graaddag

HSB

23 Thursday

Gr 9 Grade day

Gr 8 'SOKKIE'

HSB

HSB School Hall

24 Vrydag Gr 8 Graaddag HSB
25 Saterdag

Atletiek: Stellenberg (weg)

Krieket: HSB vs Paul Roos Gim (Tuis)

Stellenberg

HSB

 28  Tuesday

Grade 8 Orientation Ends

Netball fundraising: Colour FUN RUN 

HSB 

 FEBRUARY

 01 Saterdag Atletiek INTERSKOLE (Hermanus)   Hermanus
 06  Donderdag

Graad 7 OPEDAG 

Opedag

HSB 
07   Vrydag

Hokkie Fondsinsameling: DRIVE THRU 

Drive Thru

Heldersig Koshuis 
08   Saterdag

Atletiek: Suid Zone (Tuis)

Krieket: HSB vs Hermanus (Tuis)

 HSB

14  Friday Valentines Ball HSB
 14-15 Vrydag  Tennis: Agnes Pauw Toernooi   
 15 Saterdag 

Laerskool Gholfdag

Atletiek: Suid-Boland (Grabouw) 

 Bredasdorp Gholfklub

Grabouw

17 Monday

Interschools: Chess & Golf (Montagu)

Montagu

18 Dinsdag

 Graad 8 VRL-Verkiesing

Interskole Krieket: o/15 HSB vs Montagu (weg)

HSB

Montagu

20 Thursday

Interschools Cricket: o/19 BHS vs Montagu (Home)

HSB

21-22 Vrydag

Tennis: De Jagers T4J Dubbels Tennistoernooi

Atletiek: Boland - Dal Josafat

Netbal: Kliniek vir o/14, o/15 en o/19B (Swellendam) 

HSB

Paarl

Swellendam

24 Maandag

Mnr & Mej HSB KLEEDREPETISIE

HSB

25 Dinsdag

MNR & MEJ HSB 2020

NG Kerksaal

26 Woensdag

Atletiek: Porterville Top 10

Porterville

28 Vrydag

Rugby Gesinsaand - Klubhuis

HSB Klubhuis

29 Saterdag

Krieket: HSB vs Worcester Gim (weg)

Worcester

MAART

 02 Monday Computer Olympiad (Round 1)   HSB
05 Thursday Test series Start HSB
06 Vrydag Tennis: INTERSKOLE   
06-07 Vrydag Atletiek: Wes-Kaap Kampioenskappe  
07 Saturday

Rugby: Boland Rugby Tournament u/19 (Paarl)

NG Church Basaar

Netball: BHS vs Point HS

Paarl

Church Hall

HSB

11 Woensdag Netbal: Burger Aand HSB
13 Vrydag Toetsreeks Eindig HSB
14 Saterdag

Ondersteunersklub Gholfdag

Sportdag: Brackenfell (o/16A en o/19A)

Netbal: HSB vs Girls High o/19A

Bredasdorp Gholfklub

Brackenfell

 

15 Sondag

SPAR HOKKIETOERNOOI: o/16A Dogters

Bellville

17 Dinsdag Afrikaans Kreatiewe Skryfwerk (Eksamen) HSB
18 Wednesday English Creative writing (Exam) HSB
18-21   Atletiek: SASA Kampioenskappe  
20 Vrydag

SKOLE SLUIT

20-25   Rugby Oakdale Toernooi o/19A (Riversdal)

Riversdal

20-23   Hokkie Charlie Hofmeyr Toernooi - o/19A & o/16A Seuns en Dogters (Ceres)

Ceres

20-25   Rugby: Nowan Cornelius (o/14, o/15 en o/16) Hermanus

Hermanus

21 Saterdag

MENSEREGTEDAG

25-28 Woensdag Netbal o/19 Toernooi (George) George
26-28 Donderdag Atletiek: ASA Kampioenskappe  
27-30 Vrydag IMAGINE Jeugsaamtrek Bredasdorp
31 Dinsdag

SKOOL OPEN